Finančné plánovanie

icon_vizia

Odpoveď na otázku, ako ušetriť peniaze je jednoduchá. Všetko, čo si dopredu naplánujete, Vás výjde lacnejšie. Ako keď idete na dovolenku a pripravíte sa. Pozriete si, ako tam chodí metro, dopredu si kúpite letenku kde je ubytovanie za vhodnú cenu a kvalitu atď… Ak sa pripravíte na výdavky, ktoré v živote prídu viete na nich ušetriť aj polovicu (napríklad vysokoškolské štúdium syna, alebo bývanie či vytvorenie pasívneho príjmu)

Ako to bude prebiehať ? 

Na začiatku dôsledne zanalyzujem stav, v ktorom sa nachádzate a ciele, ktoré chcete dosiahnuť.

Finančný plán

Vaše sny pretavím do realizovateľného finančného plánu, ktorý je zostavený z jednotlivých logicky prepojených produktov.

Servis portfólia

Váš plán budem minimálne v ročných intervaloch servisovať a dohliadať na kvalitu, aby ste vždy ušetrili a zarobili, tam kde sa bude dať. Budete ma mať na svojej strane (Pomôžem Vás pri poistných udalostiach a odbremením Vás od byrokracie v maximálnej možnej miere)

Je to komplexný návod, ako zabezpečiť, aby peniaze pracovali čo najviac vo Váš prospech zložený z nasledujúcich produktov.

Ako si vytvoriť finančnú rezervu ?

icon_rezerva

Dostatočná finančná rezerva je základom každého kvalitného finančného plánu. Jej výška by v každom prípade mala byť minimálne 3-násobkom, ideálne až 6-násobkom mesačného príjmu rodiny resp. jednotlivca. S ohľadom na individuálne potreby Vám viem optimálnu výšku Vašej rezervy vypočítať.

Čo je finančná rezerva

Rezerva je ochrana, keby niečo… Keď dôjde k výpadku príjmov (strata práce) alebo nečakanému nárastu výdajov (oprava auta, pokazená práčka…). V takom prípade slúži na vyrovnanie tohto výpadku.

Ako rezerva pomáha

Ak máte dostatočnú finančnú rezervu, môžete zvládať neočakávané výdaje alebo výpadky príjmu oveľa jednoduchšie a pokojnejšie. Navyše si nemusíte požičiavať (spotrebný úver rodina, nebankovky…), či drasticky znižovať Vaše štandardné výdaje.

Zhodnotenie rezervy

Ak zvolíte správne finančné nástroje, Vaša rezerva sa môže neustále zhodnocovať. Až 70% všetkých peňazí na Slovensku zarobí 0.

Ako financovať bývanie ?

icon_plan

Bývanie je bezpochyby jedným z najväčších finančných výdavkov vo vašom živote.

Výhodné financovanie bývania a predčasné splatenie

Podmienky hypoték sa neustále výrazne menia, preto pre Vás zabezpečím vždy tie najvýhodnejšie podmienky

Porovnám všetky dostupné ponuky hypotekárnych úverov, aby ste si mohli vybrať ten najvýhodnejší.

V prípade, že hypotekárny úver už máte Vám pomôžem pri jeho najvýhodnejšom refinancovaní.

V maximálnej možnej miere na hypotéke ušetríte. Moji klienti v priemere na 150 000 – tisícovom úvere ušetria 40 000 € a splatia ho o 7 rokov skôr.

Pohodlná hypotéka

Celý proces vybavenia hypotéky Vám v maximálnej možnej miere zjednoduším. Zabezpečím všetko potrebné, aby ste mohli šetriť svoj čas. So mnou bude vybavenie hypotekárneho úveru jednoduché a pohodlné.

Ako efektívne investovať

icon_investovanie

Príklad: Ak by ste po dobu 35 rokov pravidelne investovali 99 € mesačne celkovo do tohto stroja na peniaze vložíte 41 580 € a vyberiete 165 000 €, v čistom Vám teda spoľahlivo zarobia 123 420 € . Tie Vám zabezpečia solídny zdroj pasívneho príjmu

Ako sa hovorí: “Neinvestovať je luxus, ktorý si nemôžeme dovoliť“ Najväčším rizikom dnešnej doby je neinvestovať a spoliehať sa len na svoju prácu a dôchodok. Dobre investované peniaze pritom môžu pracovať za Vás už v produktívnom veku. Zo skúsenosti viem, že začať sa dá aj v malom, dôležité je začať čo najskôr.

Správa investičného portfólia

Mojim klientom venujem všetku potrebnú starostlivosť. Zabezpečím Vám aktuálny prehľad o stave Vašich investícií a podľa Vašej situácie a plánov budeme Vaše portfólio pravidelne prispôsobovať tak, aby ste sa čo najskôr dostali do Vami nastaveného cieľa.

Ako ochrániť majetok ?

icon_byvanie

Vplyvom nečakaných udalostí môžete prísť o značnú sumu peňazí poškodením alebo zničením Vášho majetku. Kvalitným poistením vieme za zanedbateľnú sumu ochrániť hodnotu Vášho domu, auta či iného majetku. Je ale potrebné sa oň pravidelne starať (keď ste si v Bratislave pred 4 rokmi kúpili byt a jeho cena vzrastie poistenie už nebude stačiť. Vždy budete mať aktuálne krytie pre Váš domov.)

Kvalitné poistenie

Výber kvalitného poistenia je kľúčový, aby ste za čo najmenej peňazí získali to najlepšie krytie poistných udalostí.

Servis poistenia

Zabezpečujem kontinuálne udržiavanie Vašich poistných zmlúv.

Ako vyriešiť poistnú udalosť ? 

Právnické výrazy v poistnej zmluve sú bežné. Poradím Vám pri každej poistnej udalosti, aby ste pomocou správnych krokov čo najjednoduchšie a najskôr dosiahli plnenie, na ktoré máte nárok. (keď Vás vykradnú, neopravujte si vylomený zámok)

Ako si zabezpečiť dôstojný dôchodok

icon_dochodok

V poslednej dobe veľmi diskutovaná téma, všetci riešia, ako zabezpečiť, aby ho prežili dôstojne na dovolenkách a s vnúčatami v skvelom zdraví a v elegantnom kvalitnom aute.

Prečo riešiť dôchodok

Zjednodušene povedané, dožívame sa stále vyššieho veku a pôrodnosť klesá, to znamená, že keď to teraz nie je ideálne lepšie to už nebude. Postavte sa zodpovedne k Vášmu životu.

Dôstojný dôchodok

Aby ste sa nemuseli rozhodovať či budete jesť potraviny, alebo lieky.

Udržať peniaze v rodine

Dôchodok z druhého piliera môže byť  bezplatne Váš. Obyčajný krížik môže rozhodnúť o tom, či budete mať 100 000 €, alebo nie často je to aj viac. Príspevky do štátneho dôchodkového systému patria štátu. Je veľmi otázne, aká časť z nich sa k Vám dostane (dožitie sa dôchodku, dĺžka poberania). Príspevky v pilieroch sú sporením, ktoré sa zhodnocuje a môžete si ho čerpať podľa potreby. Nevyčerpané prostriedky sa dedia.

Zorientujete sa so mnou v pilierovom systéme a zabezpečíme dôchodok podľa Vašich predstáv.

Ako si zabezpečiť príjem

icon_zabezpecenie

Ak nemáte zabezpečený príjem a mali by ste nehodu na diaľnici, po ktorej by ste už nemohli chodiť, budete trpieť Vy a ešte aj Vaša rodina. Aby ste tomu predišli, stačí si zanedbateľnou sumou zabezpečiť Váš príjem a takáto situácia je znesiteľná.

Keby ste boli pol roka PN, Váš príjem sa výrazne zníži, aj na toto myslím. Správne zabezpečenie príjmu, zabezpečí, aby ste mali dostatočné krytie (napríklad ak máte hypotéku). Pomôžem Vám nastaviť životné poistenie tak, aby Vás neočakávané výpadky príjmu nezastihli nepripravených.

Poistenie na mieru

Pri životnom poistení nejde iba o výšku krytia. Dôležité je, aby s ohľadom na Váš životný štýl a individuálny stav poistenie krylo všetky potencionálne situácie, ktoré môžu spôsobiť výpadok príjmu.

Nerobím nevýhodné investičné ani kapitálové životné poistenie. V prípade, že máte tieto produkty, odporúčam vám kontaktovať ma. Prirovnal by som ich k trhaniu vašich peňazí na vysokých poplatkoch.

Vytvorte si budúcnosť Vytvorte si budúcnosť
Vytváranie finančnej rezervy Vytváranie finančnej rezervy
Výhodné financovanie bývania Výhodné financovanie bývania
Ako efektívne investovať Ako efektívne investovať
Ako chrániť Váš majetok​ Ako chrániť Váš majetok​
Ako si zabezpečiť dôstojný dôchodok Ako si zabezpečiť dôstojný dôchodok
Ako si zabezpečiť príjem Ako si zabezpečiť príjem