O mne

O mne

Zdravím priatelia.

Na úvod, by som vám rád poprial pekný deň a poďakoval, za to, že čítate tieto slová.
Aby ste vedeli, kto stojí za touto stránkou… volám sa Jiří Novák, momentálne som študentom
5. ročníka na Ekonomickej Univerzite v Bratislave na Fakulte podnikového manažmentu.

K financiám som sa prvý krát dostal v roku 2014, keď na naše gymnázium prišiel pán zo stále najväčšej sprostredkovateľskej firmy na Slovensku.

Bol som tam približne jeden rok a nespravil v podstate nič. Absolvoval som ich školenia, no nevedel som sa stotožniť s postojmi, ktoré v danej spoločnosti fungovali. Podmienkou bolo, čo najskôr si kúpiť auto, a stať sa hercom finančnej gramotnosti.  Okrem týchto vecí som sa tam nenaučil takmer nič. Vôbec som nevedel, ako fungujú financie, a reálne, čo vlastne robia pre ľudí. Bolo to nastavené tak, že choď tam, hlavne zober zmluvy a nestaraj sa. O financiách, doslova, vedia viac ich klienti, než oni sami. S tým som mal obrovský problém, lebo som nebol absolútne žiadny odborník, čo sa financií týka.

Po tejto úžasnej skúsenosti som si povedal, že financiám sa už nikdy v živote nechcem venovať. Ani som sa nečudoval, že na Slovensku je také povedomie, aké je.

Prešlo pár rokov, zatiaľ čo som bol som zamestnaný ako brigádnik na personálnom oddelení. Odtiaľ ma však na začiatku roka 2018, doslova prvý deň v práci v novom roku, vyhodili :D.

Nebál som sa totižto prejaviť názor. Keď sa mi niečo nepáčilo, povedal som im to. Keď som niekde videl priestor na zlepšenie sa, ani to som nedržal dlho v sebe. V korporáte a v kancelárii, kde poviete 40 ročnej, bezdetnej žene (takých tam bolo viac), ktorá od zajtra každý deň začínala cvičiť, že toto by si mohla spraviť inak, ušetríš tým kopu času (napríklad použiť makrá v Exceli), v zápätí prišli otázky typu: „Ty si snáď myslíš, že sa to spraví samo, či ako?“ Moja odpoveď bola ,že: „Áno“. Nestretlo sa to s pochopením. Generation gap sa prejavoval viac a viac a ja už som nemal absolútne chuť sa s touto partiou pravidelne stretávať a podieľať sa na chode spoločnosti, aj keď mi za to platili.

Začal som si hľadať inú prácu a popri tom mi kamarát povedal, nech sa prídem pozrieť na informačnú prednášku, že robia financie a robia poctivú robotu. Po predošlej skúsenosti s OVB som bol extrémne opatrný. Na všetko som sa pýtal, všetko ma zaujímalo a keď som pochopil, o čom to je, a ako sa dá ľuďom pomôcť (splatiť skôr hypotéku, mať 150 000€ bokom na dôchodku a veľa iného), začal som. Aj napriek tomu, že som veľmi dobre vedel, aké má finančníctvo na Slovensku meno. Presne preto som sa rozhodol, že ho napravím. Sám som si z toho pred tým robil srandu. Táto služba mení ľuďom život (a to nepreháňam).

Podstatou toho, keď chcete poskytovať akúkoľvek službu musí byť to, aby ste vytvárali pridanú hodnotu pre toho, kto ju bude využívať a v tomto prípade je tá pridaná hodnota obrovská.